Finał GIT w Elblągu

W Elblągu zakończyła się seria zawodów Garmin Iron Triathlon - była to już 5 edycja tych zawodów w tym sezonie. W ten sam weekend odbyły się również Mistrzostwa Polski na dystansie Olimpijskim w Gdańsku.

Cykl Garmin Iron Triathlon to seria pięciu imprez triathlonowych. W tym roku zawodnicy rywalizowali w Piasecznie, Ślesinie, Radkowie, Stężycy oraz Elblągu. W ramach całego cyklu prowadzona była klasyfikacja generalna - w skład w której wchodziła suma czasów spośród wszystkich etapów. Była to również forma Ironmana na raty.

Elbląg to nowa pozycja w cyklu GIT. To mało popularne miejsce, a szkoda bo swym urokiem powinno oczarować każdego. Organizatorzy cyklu lubią urozmaicać życie zawodnikom i po raz kolejny część pływacką przeprowadzili w rzece. Jednak i tym razem prąd był na tyle mały że nie wpłynął na rywalizację. Znaczenie imprezy było szczególne ponieważ była to edycja finałowa! Wielu Kuźniowiczów zacierało ręcę przed tymi zawodami. Ale najpierw wyniki z zawodów w Elblągu. Drugie miejsce w klasyfikacji open zajęła Ewelina Szabelska na dystansie 1/4 IM z czasem 2:16:43 oraz Emilia Domańska na dystansie 1/8 IM z czasem 1:14:15. Jak zwykle nie zawodne były nasze panie, na podium stanęły również Kasia Jonio, Justyna Borowiak, Monika Świerczewska - Gratulację!

Iga Lipska 14:18 3:46 47:35 3:09 39:10 1:47:58

W Klasyfikacji całego cyklu Ewelina Szabelska zajęła drugie miejsce OPEN ustępując tylko Monice Smaruj, byłej zawodowej Triathlonistce. Na podium w swoich kategoriach stanęła Katarzyna Jonio - 3 miejsce w K35 oraz Justyna Borowiak 2 miejsce w kategorii K30, a Daniel Biaduń był drugi - Gratulację!

Paweł Pietranik 51 9 11:35:47

Prowadzona była również klasyfikacja drużynowa całego cyklu. Tutaj udało nam się po raz kolejny wywalczyć drugie miejsce!

Klasyfkacja Drużynowa GIT
Msc Drużyna Czas
 1  Labosport Team 42:48:03
Kuźnia Triathlonu 46:58:44
TriNegu 50:48:04

W Gdańsku zorgnizowane zostały Mistrzostwa Polski Elity oraz Age Group na dystansie Olimpijskim. Przypomnijmy zawodnicy mieli do pokonania 1500m pływania, 40km na rowerze oraz 10km biegu. Dodatkowym utrudnieniem było pływanie w morzu oraz silny wiatr podczas imprezy. W kategorii elity startowali nasi trenerzy z Poznania oraz Katowic. Magdalena Wiśniewska zajęła 6 miejsce wśród młodzieżowców, Dominika Kozak była siódma a Łukasz Michalak piąty. W Age Grupach również mieliśmy swoich przedstawicieli. Pełne wyniki poniżej:

6 Ewa Bodio Ziółkowska  34:09 3:53 1:27:14 2:02 54:22 3:01:40

Serdeczne gratulację dla wszystkich startujących w ten weekend! Jeżeli nie ma Cię w wynikach a czujesz się zawodnikiem naszego klubu napisz do nas! Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.