II Mistrzostwa Kuźni OPEN WATER

 

W sobotę odbyły się II Mistrzostwa Klubu w pływaniu na wodach otwartych! Zapraszamy na relację! 

 

 

 

 

 

 

Po raz kolejny zachęciliśmy naszych zawodników do rywalizacji między sobą,  przecież nic tak nie motywuje do codziennych treningów jak kolega lub koleżanka z toru pływackiego. W maju po raz trzeci organizowaliśmy mistrzostwa klubu w jeździe indywidualnej na czas (RELACJA), w czerwcu w ramach zawodów Garmin Iron Triathlon w Ślesinie odbyły się Mistrzostwa Klubu w Triathlonie (Relacja), a w ostatnią sobotę czerwca po raz drugi organizowaliśmy mistrzostwa klubu w pływaniu na wodach otwartych.

Nasze wewnętrzne zawody odbyły się na Jeziorku Dziekanowskim w podwarszawskim Dziekanowie Polskim. Dzięki uprzejmości WakePark Łomianki mieliśmy komfortowe warunki organizacyjne za co serdecznie dziękujemy! 

Zawody odbyły się na dystansie 950m, każdy do pokonania miał trzy pętle po ok. 315m. Rywalizacja podobnie jak na zawodach triathlonowych odbywała się w piankach. Oddzielnie odbył się start kobiet oraz mężczyzn. 

Jako pierwsze na trasę ruszyły kobiety, skromna grupa pań przez większość dystansu trzymała się razem. Tutaj zdecydowaną faworytką do zwycięstwa była Hania Sokołowska. Hania od razu oderwała się od stawki, za nią w bój ruszyła Marta Otto ale tym razem jeszcze musiała uznać wyższość Hani w umiejętnościach pływackich. Ciekawie wyglądała rywalizacja o trzecie miejsce - tutaj Kasia Jonio ścigała się z Magdaleną Żołnowską. Kasi udało się utrzymać podium z zeszłego roku i stanęła na trzecim stopniu. Na specjalne wyróżnienie zasługuje Agata Sachmata która dzielnie ukończyła rywalizacje.

Wyniki Kobiet
Msc Imię i Nazwisko Czas
1  Hanna Sokołowska 13:44
2 Marta Otto 15:16
3 Katarzyna Jonio 15:56
4  Magdalena Żołnowska 17:10
5  Magda Polak 18:08
6  Agata Sachmata 23:23

Po paniach na trasę ruszyli mężczyźni. Na starcie zjawili się wszyscy najmocniejsi pływacy naszego klubu, dlatego rywalizacja zapowiadała się bardzo ciekawie i bardzo ciężko było wskazać jednego faworyta, trudno było nawet wytypować podium. Do rywalizacji przystąpiło 26 zawodników. Od stawki na początku oderwał się Tomek Ławiński z Michałem Jakubowskim. Po zaciętej rywalizacji zwycięsko z tego pojedynku wyszedł Tomek Ławiński. Dalej płynęła zwarta grupa. Do ostatniej prostej trzecie miejsce stało otworem przed kilkom zawodnikami. Z tej małej rywalizacji górą wyszedł Grzegorz Orłowski który finiszował jako trzeci. 

Wyniki Mężczyzn
Msc Imię i Nazwisko Czas
1 Tomasz Ławiński  12:18
2 Michał Jakubowski  12:23
3  Grzegorz Orłowski 12:58
4  Mariusz Pirek 13:05
5  Dariusz Rasztawicki 13:15
6 Rafał Bebelski 13:20
7 Marcin Zięba  13:43
8 Marcin Bogucki  13:47
9 Artur Trych  14:07
10 Jakub Niedźwiadek  14:08
11 Darek Epelbaum  14:45
12 Tomasz Jonio  14:53
13  Bartosz Strojek 15:13
14  Marcin Szkuta 15:38
15  Piotr Szczygłowski 16:40
16  Tomasz Prorok 17:01
17 Robert Czajkowski 17:22
18 Piotr Tyburski 17:23
19 Paweł Pałczak 17:26
20 Tomasz Raczyński 17:27
21 Kamil Kapliński 17:40
22 Marcin Karolak 18:29
23 Jacek Sachmata 18:42
24 Robert Sachmata 21:42
25 Dariusz Wójcik 21:54
26 Jarek Markowski 22:30

Po startach indywidualnych przyszedł czas na rywalizację sztafet. To nowa formuła która została wprowadzona testowo. Zaproponowaliśmy wyścig parom mieszanym (kobieta + mężczyzna) na dystansie 6x50m. Bardzo krótki dynamiczny i efektowny wyścig. Dla zawodników za to bardzo wymagający - prawdziwy interwał czyli coś co powoduje maksymalną mobilizacje naszego organizmu. 

Wyniki Mix
Sztafety
Msc Imię i Nazwisko Czas
1 Marta Otto  4:17
 Marcin Zięba
 2  Hania Sokołowska  4:30
Jakub Niedźwiadek 
 3  Magdalena Żołnowska 4:33
 Dariusz Rasztawicki
4  Magdalena Polak 4:36 
 Marcin Bogucki
5 Katarzyna Jonio  4:57 
Tomasz Jonio 

Po wyścigu sztafet mix nastąpiła dekoracja. Pierwsza trójka w klasyfikacji kobiet oraz mężczyzn otrzymała specjalnie przygotowane na tą okoliczność puchary oraz nagrody rzeczowe. Zwycięzcy kategorii MIX otrzymali specjalne zaproszenie na SWIM RUN Wióry który odbędzie się na początku września w górach świętokrzyskich. Po wszystkim wylosowaliśmy wiele nagród rzeczowych wśród wszystkich uczestników przygotowanych przez naszych partnerów: Bony do Empiku, Drona,książki o tematyce sportowej, bardzo dobrej jakości kurtki softshell, eleganckie parasole i kilka mniejszych drobnych gadżetów. 

Partnerami naszych zawodów byli:

WakePark Łomianki, SwimRun Wióry (dzięki Rafał!), BUK Rower (dzięki Marcin!), EMPIK (dzięki Szymon!), REMEDY (dzięki Mateusz!), TriRental (dzięki Krzysiek!), Propel (dzięki Tomek!), POOR (dzięki Mateusz), ABUS (dzięki Piotr!).

Dziękujemy również sędziom zawodów (Asia, Tomek), Fotografowi (dzięki Ania!) oraz wszystkim uczestnikom naszej imprezy!Kuźnia triathlonu

Jesteśmy klubem triathlonowym który zrzesza sympatyków aktywności, osoby stawiające swoje pierwsze sportowe kroki oraz ambitnych zapaleńców.

Kontakt z nami

  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 +48 604 584 593
 

Odwiedź nas tu:

  

Zdjęcia:
Sportografia.pl
Agnieszka Czechowska

Agata Maszewska